Případová studie

První dodávka vertikálních výtahových zakladačů do Ferring-Léčiva a.s.

Vestec, Česko

Svou historicky první instalaci vertikálních výtahových zakladačů v České republice realizovala společnost Jungheinrich v novém skladu firmy Ferring-Léčiva, a.s. ve Vestci, kam byly dodány dva stroje LRK 500.

Průmyslová výroba

Zadání pro Jungheinrich

/ Zakladače šetří čas i prostor

Ferring-Léčiva, a.s. používá mnoho druhů obalů na své produkty, také řadu různých štítků a příbalových letáků, přičemž jejich umístění právě ve zmíněných zakladačích se ukázalo jako koncepční řešení.

Na vertikální výtahové zakladače bylo vypsáno výběrové řízení, v němž Jungheinrich obstál na výbornou. „Výhodou je, že od společnosti Jungheinrich máme i manipulační techniku, takže případný servis budeme řešit s jedním dodavatelem,“ vítá Jan Machulda, vedoucí skladu firmy Ferring-Léčiva, a.s.

Řešení

/ Skladování až ke stropu haly

/ Úspora plochy skladu

Vertikální zakladače si měří výšku zakládaného materiálu umístěného na polici, na základě čehož je optimalizováno její konkrétní umístění v systému. „Vše bylo nastaveno tak, aby se na daný prostor, kde zakladače stojí, vešlo požadované množství materiálu. Kdyby se zboží zaskladňovalo v klasických policových regálech, zabralo by podstatně více plochy skladu,“ uvedl Pawel Byczkowski, specialista na automatické systémy ve společnosti Jungheinrich.

Zrychlení práce

Vše proběhlo bez problémů a systém skutečně znamená podstatné zrychlení práce. Máme navíc dokonalý přehled o uskladněných položkách. V jednom zakladači je osmatřicet polic, které operátor obsluhuje z jednoho místa. Nemusí tedy obcházet celý sklad a nic hledat. Vychystání je díky tomu tedy mnohem rychlejší,“ konstatoval Jan Machulda.

Uskladnění velkého množství drobných položek

V zakladačích budou skladovány zejména skládané krabičky léčiv, příbalové letáky a různé nálepky. Tyto všechny položky mohou být společně umístěny na jedné polici k jednomu produktu, není tedy potřeba pro konkrétní produkt přivolávat více polic, což rovněž znamená časovou úsporu. Výrazná je samozřejmě i zmíněná úspora prostoru. Vertikální výtahové systémy na relativně malé ploše umožňují skladovat velké množství produktů. Skladování je možné až ke stropu haly, procento využití plochy je mnohem vyšší než u policových regálů. Výška vertikálního výtahového systému je v tomto případě zhruba osm metrů.

V jednom zakladači je osmatřicet polic, které operátor obsluhuje z jednoho místa. Nemusí tedy obcházet celý sklad a nic hledat. Vychystání je díky tomu tedy mnohem rychlejší.

Jan Machulda
Vedoucí skladu firmy Ferring-Léčiva, a.s.

/ Uživatelsky jednoduchý systém

Pro instalaci těchto systémů byl využit výklenek ve skladu, čili stroje byly dodány přesně na potřebný rozměr tak, aby byl maximálně efektivně využit prostor, který byl k dispozici. Byl zastavěn dvěma stroji.

Samotné zakládání v zakladači probíhá ve dvou sloupcích, v přední a zadní části zakladače, kde na základě změřené výšky zajíždějí police nad sebou. Systém umožňuje nastavení uživatelských práv. Je uživatelsky jednoduchý. Na začátku budou zakladače ovládat dva operátoři. Jeden na ranní, druhý na odpolední směně. Počítá se s ním, že v budoucnu ve firmě Ferring-Léčiva, a.s. bude zakladače ovládat zhruba šest zaměstnanců.


Stáhněte si případovou studii v pdf


Zaujala Vás tato technologie? Chcete ji vidět na vlastní oči v provozu? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte s Ustanovením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje budou použity za účelem odpovědi na Váš dotaz.

* povinná pole

O společnosti Ferring-Léčiva a.s.

Ferring v České republice je součástí mezinárodní společnosti Ferring Pharmaceuticals s pobočkami v téměř 60 zemích světa a produkty dostupnými ve 110 zemích světa. V České republice se společnost Ferring opírá o dlouholetou spolupráci s bývalou Československou akademií věd, která patřila v oblasti výzkumu peptidů mezi světově uznávaná pracoviště. Tyto kontakty se staly základním kamenem pro vznik mladé české společnosti Ferring-Léčiva v roce 1993. O pár let později, v roce 1997, začala společnost Ferring-Léčiva budovat svůj administrativně výrobní komplex v Jesenici u Prahy. S narůstajícím počtem zaměstnanců byla v srpnu roku 2008 česká pobočka rozdělena na dvě samostatné jednotky: výrobní závod Ferring-Léčiva a.s. a marketingovou organizaci FERRING Pharmaceuticals CZ s.r.o.

Další případové studie

Sdílejte tuto případovou studii