Případová studie

Plně automatický systém Miniload ve firmě MASO-PROFIT

Praha, Česko

Na okraji pražských Hrdlořez jsme nainstalovali naprostý unikát. Je teprve čtvrtý svého druhu na světě a v Česku je dokonce úplně první. Jedná se o plně automatický systém Miniload se zakladačem Jungheinrich STC2B1A. Jeho vyspělému systému svěřili manipulaci se zbožím ve společnosti Maso-Profit s.r.o.

Nápojářský a potravinářský průmysl

Zadání pro Jungheinrich

/ Nejmodernější intralogistický systém skladování

Ze strany zadavatele k nám nejdříve dorazila poptávka na systémový vozík, který by sklad obsluhoval pod vedením manipulanta. Po půlročním jednání jsme ale společně nakonec došli k názoru, že pro společnost bude výhodnější vypravit se cestou „goods-to-man“ logistiky, tedy plně automatizovaného skladu.

„Volba padla na inovovaný typ automatického zakladače a v listopadu roku 2018 jsme podepsali smlouvu. Na dodávku řešení se vztahovala třináctiměsíční dodací lhůta,“ prozradil Jiří Kužniar, vedoucí divize komunikace ve společnosti Maso-Profit.

Řešení

/ Instalace od A do Z

/ Detailní plán instalace systému

Proces instalace systému podléhal velmi detailnímu harmonogramu a zapojili se do něj pracovníci pěti různých národností. A ačkoli to u takto náročného projektu není vůbec snadné, vše šlo podle plánu.

Efektivní práce

„S Miniloadem jsme se učili pracovat asi dva týdny. Museli jsme přijít na to, jak řešit chyby, které zakladač hlásí. Nejedná se přitom ale vůbec o žádné poruchy, ale o stav, kdy stroj vyžaduje menší nápovědu od obsluhy,“ vysvětlil Jiří Kužniar. Dnes už je zakladač, který si rychle vysloužil přezdívku Emil, plnohodnotnou součástí Maso-Profitu.

Kompletní řešení

Realizované řešení zahrnovalo automatický zakladač typu Miniload včetně systému řízení skladu Jungheinrich WMS, díky němuž je Maso-Profit schopen optimatizovat využití kapacity skladu a maximalizovat výkon a efektivitu všech procesů. Tento systém také usnadňuje práci zaměstnancům, kteří se mohou soustředit pouze na své úkoly při výběru objednávek. Celý skladovací proces se tím zefektivnil, snížil se počet chyb a zkrátila se doba dodání. To vše zajistilo společnosti Maso-Profit zvýšení kvality poskytovaných služeb.

Naši zaměstnanci prostřednictvím Miniloadu dokážou obsluhovat celý sklad, ve kterém se nachází 2.500 přepravek s více než 10.000 druhy zboží.

Jiří Kužniar
Vedoucí divize komunikace ve společnosti Maso-Profit s.r.o.

/ Efektivní využití plochy skladu

Největší výhodou realizovaného řešení je pro zákazníka maximálně efektivní využití kapacity skladu. Toho bylo možné dosáhnout jak díky automatickému řešení regálového systému, tak díky velmi flexibilní spolupráci s klientem.

Regálový systém jsme přizpůsobili sedlové střeše budovy, díky čemuž se nám podařilo využít i obtížněji dostupné prostory. V tom nám pomohlo i nejnižší možné vyložení, které zajišťuje inovativní koncept kolejnic a pohonný systém Omega. Součástí realizace v Maso-Profitu je i válečková dráha integrovaná do regálu, double-deep skladování, přesné určení pozice či in a out dopravníky. V Hrdlořezech je zkrátka k vidění nejmodernější intralogistický systém skladování, který udává aktuální skladovací trendy.


Stáhněte si případovou studii v pdf


Zaujala Vás tato technologie? Chcete ji vidět na vlastní oči v provozu? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte s Ustanovením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje budou použity za účelem odpovědi na Váš dotaz.

* povinná pole

O společnosti Maso-Profit

Rodinná společnost Maso-Profit je od roku 1991 partnerem pro podnikatele, kteří chtějí uspět v oboru zpracování masa a gastronomie. Jejím hlavním sortimentem jsou nože, koření a profesionální gastronomické technologie.

Další případové studie

Sdílejte tuto případovou studii