Případová studie

Automatický skladovací systém pro tyčový materiál ve firmě STROS

Sedlčany, Česko

S cílem úspory místa jsme ve firmě STROS – Sedlčanské strojírny, a.s. nainstalovali automatizovaný vertikální skladovací systém pro ukládání tyčového materiálu. Díky němu bylo možné materiál uskladnit v těsné blízkosti výroby, čímž došlo k úspoře místa, nákladů na manipulaci a lidské zdroje.

Průmyslová výroba

Zadání pro Jungheinrich

/ Vysoká kapacita na minimální ploše

Automatizovaný vertikální skladovací systém je určen pro ukládání tyčového materiálu. Zvedací manipulátor vertikálního skladu LongSpan Tower provádí vnitřní přesuny manipulačních jednotek mezi ukládacími pozicemi ve skladovací věži a předávacím místem.

Předávací místo je v ergonomické výšce. Konstrukce předávacího místa umožňuje manipulaci materiálu pomocí jeřábu. Předávací místo lze vybavit snímači zatížení pro přesnou informaci o hmotnosti materiálu na manipulační jednotce.

Displej s informacemi

Dotykový displej ovládacího panelu skladovacího zařízení poskytuje diagnostické a provozní informace a umožňuje přivolávat nebo odesílat kontejnery prostřednictvím jejich čísla.

Modul Ovládací software

Vyšší úroveň řízení skladovacího systému nabízí modul Ovládací software, který, mimo obvyklé funkce pro řízení toků skladovaných položek, poskytuje i vizualizace a informace, specifické pro skladování ve vertikálním skladovacím systému Bezpečnost obsluhy při práci se zařízením je zajištěna systémem světelných a mechanických bezpečnostních barier.

Díky nové věži máme veškerý materiál v těsné blízkosti výroby, čímž jsme zredukovali náklady na manipulaci a lidské zdroje.

Milan Škorpa
Ekonomický ředitel ve společnosti STROS - Sedlčanské strojírny, a.s.


Stáhněte si případovou studii v pdf


Zaujala Vás tato technologie? Chcete ji vidět na vlastní oči v provozu? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte s Ustanovením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje budou použity za účelem odpovědi na Váš dotaz.

* povinná pole

Další případové studie

Sdílejte tuto případovou studii