Případová studie

Spolehlivost a flexibilita ve skladu ALZA.CZ a.s.

Úžice, Česko

Alza.cz se v Úžicích zaměřuje na skladování bílé techniky a nadrozměrného zboží. S manipulací pomáhá okolo 30 vozíků Jungheinrich v závislosti na sezóně.

Zadání pro Jungheinrich

/ Skladování nestandardního zboží

V Úžicích jsou skladované položky často přiváženy volně bez palet, případně na nestandardních paletách podle potřeb zboží. To klade vysoké nároky na organizaci i manipulační techniku. Pro bílé zboží se využívá flotila čelních elektrických vozíků s nosností 1,5 tuny a kleštěmi, které zaručují bezpečné uchopení zboží.

Tomáš Gürtler, supervizor logistického centra, pak doplňuje: „Tento typ skladování klade velké nároky na přesnost obsluhy a na citlivost ovládání. Pro zvýšení kapacity skladování plánujeme stavbu dvoupatrové galerie nad polovinou skladu, kde dnes skladujeme pouze na zemi. V druhé polovině máme regálové systémy různých konfigurací, neboť naše zboží jen málokdy vyhovuje rozměrům EUR palety. Celková plocha skladu je dnes 25.000 m2, po rozšíření o galerie pak naroste na celkových 50.000 m2."

Řešení

/ Objednávka myšlenkou, doručení teleportem.

/ To je vize Alzy, na které se podílejí i vozíky Jungheinrich

Bílá technika vyžaduje manipulaci pomocí hydraulických kleští, aby byla zajištěna bezpečná přeprava bez palety. Pro účely Alzy byly na čelní vozíky namontovány elektronicky ovládané kleště, které snižují riziko nevhodné manipulace ze strany obsluhy a poškození zboží.

Kleště se systémem redukce poškození

Kleště, kterými jsme osadili vozíky pro Alzu, mají předdefinované svěrací síly pro různé rozsahy rozevření čelistí. Zákazník si tak navolí pro každý případ a zboží tlak, který zaručuje bezpečnou manipulaci a neohrozí samotné zboží nadměrným sevřením,“ vysvětluje Petr Rejmánek, odborný poradce Jungheinrich (ČR) s.r.o.

Stabilní tým a podpora

Pan Gürtler oceňuje také komplexnost služeb, které od Jungheinrich dostává. „Spolupráce s jednotlivými odděleními Jungheinrichu je bezproblémová a vždy najdeme společně řešení našich potřeb. Ať už se jedná o poradenství ohledně nové techniky, systémových vozíků, pronájmu, nebo servisu. Tým, který se o nás stará je stabilní, takže vždy víme, na koho se obrátit.

Sklad v Úžicích má díky hobby sortimentu dvě roční špičky. Využíváme tak i pronájemní služby. Jungheinrich nám vždy najde správný vozík i s přídavným zařízením. Využíváme i pronájem systémových vozíků. Tato flexibilita nám dává jistotu, že zvládneme jakékoliv nároky našich zákazníků.

Tomáš Gűrtler
Supervizor LC Úžice ve společnosti ALZA.CZ, a.s.

/ Rozhoduje ovladatelnost, bezpečnost a partnerství

V Úžicích jezdily historicky vozíky různých značek. Při poslední obměně v roce 2020 a 2021 bylo cílem flotilu pokud možno co nejvíce sjednotit. To přináší výhody jednak manipulantům, pro které je pak přechod mezi různými vozíky snazší, ale i pro management, zejména díky tomu, že má jednoho servisního partnera pro veškeré požadavky.

Vozíky Jungheinrich vynikly hlavně svým konstrukčním řešením, díky čemuž jsou velmi dobře ovladatelné a hbité. Obsluha si pochvaluje intuitivní ovládání a co je pro nás asi nejdůležitější, mají bezkonkurenčně nejlepší výhled na břemeno. To je v našem provozu zásadní vlastnost pro zachování vysoké míry bezpečnosti i při intenzivní překládce,“ vysvětluje Tomáš Gürtler hlavní důvody, proč se rozhodli pro vozíky Jungheinrich.


Stáhněte si případovou studii v pdf


Zaujala Vás tato technologie? Chcete ji vidět na vlastní oči v provozu? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte s Ustanovením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje budou použity za účelem odpovědi na Váš dotaz.

* povinná pole

O společnosti Alza.cz

Společnost Alza.cz a.s. byla založena již v roce 1994, tehdy jako společnost Alzasoft, v roce 2000 spustila první online obchod. V současné době její roční obrat přesahuje 37 miliard korun za rok 2020, a je tak lídrem trhu. V současné době využívá 2 logistická centra na Slovensku a 3 v České republice, která každý den odbaví více než 100 000 objednávek. V roce 2021 bude otevřeno nové moderní logistické centrum v Chrášťanech, které bude primárně obsluhovat jihozápadní část republiky.

Další případové studie

Sdílejte tuto případovou studii