Případová studie

Nejvoňavější sklad SONNENTORU zvolil žluté vozíky

Čejkovice, Česko

SONNENTOR si zakládá na férovém přístupu ke svým pěstitelům, zaměstnancům, ale i prostředí ve kterém podniká. Proto nebylo jediným cílem nového projektu vybudovat prostory s maximální kapacitou, ale získat místo, kde mohou dlouhodobě a udržitelně vznikat produkty té nejvyšší kvality.

Nápojářský a potravinářský průmysl

Zadání pro Jungheinrich

/ Kompletní dodávka

Sonnentor hledal od začátku partnera, který by dodal nejen vozíky, ale i vymyslel celkové řešení včetně regálového systému a do budoucna i WMS systému. Vzhledem k charakteru skladovaného zboží bylo nutné sklad rozdělit na dvě části požární stěnou.

Díky tomu došlo ke vzniku dvou různě širokých uliček, přičemž jednu obsluhuje systémový vozík EKX 514 a druhou retrak ETV s celkovou kapacitou 2.000 palet.

Řešení

/ Férovost se vyplácí

/ Profesionální přístup

„Vypracování návrhu regálu a výběr techniky byl ze strany pana Kubiše z Jungheinrichu velmi profesionální. K dispozici jsme měli kompletní výkresy a technické informace, které nám pomohli s rozhodováním. I v průběhu realizace vše fungovalo hladce a rychle, například při následném doplňování ochranných prvků,“ shrnuje Radmila Svobodová, vedoucí výroby a logistiky Sonnentoru.

Férové výběrové řízení

Férovost je vedle udržitelnosti, rodiny, radosti a inovací jedním z pilířů na kterých Sonnentor staví dlouhodobý úspěch svého podnikání. A právě férovost byla během výběrového řízení na vybavení skladu jasně vidět.

Komplexní dodání

Řešením v byl návrh a dodání regálového systému Jungheinrich s kapacitou 2.000 paletových míst pro různé výšky skladovaných palet. Dodání systémového vozíku s indukčním vedením, retraku ETV s předvolbou výšky zdvihu a nízkozdvižných i vysokozdvižných vozíků s plošinkou.

Jungheinrich nás oslovil především svým přístupem, jak po odborné stránce při návrhu skladu a výběru techniky, tak i při samotných jednáních. Měli jsme možnost navštívit referenční firmy, kde jsme techniku viděli v reálném provozu a také jsme si ověřili zkušenosti firem v našem okolí.

Radmila Svobodová
Výrobní ředitelka SONNENTOR s.r.o.

/ Rovný přístup

„Od začátku jsme přesně věděli, jaké je zadání, kdo z dodavatelů se účastní výběru a jak bude celý proces probíhat.

Snažili jsme se dodat SONNENTORU maximum podkladů včetně návštěv v provozech našich dalších zákazníků, aby si mohli udělat jasnou představu o navrhovaném řešení a průběžně spolupracovali na projektu tak, aby byl dotažen včas a k maximální spokojenosti všech,“ vyzdvihuje pozitivní spolupráci Jakub Galář, odborný poradce Jungheinrich pro oblast jižní Moravy.

1

systémový vozík EKX

1

retrak ETV

2

vysokozdvižné vozíky ERC

2

nízkozdvižné vozíky EJE/ERE

1

regálový systém


Stáhněte si případovou studii v pdf


Zaujala Vás tato technologie? Chcete ji vidět na vlastní oči v provozu? Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte s Ustanovením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje budou použity za účelem odpovědi na Váš dotaz.

* povinná pole

O společnosti SONNENTOR

Příběh SONNENTORU se začal psát v roce 1988 nápadem nezaměstnaného mladíka Johannese Gutmanna v chudé oblasti rakouského Waldviertlu. V roce 1992 se setkal s Tomášem Mitáčkem a společně odstartovali jihomoravskou kapitolu, kterou dnes společnost píše pod vedením Josefa Dvořáčka. Zbytek je příběh společnosti, lidí a událostí, díky kterým se SONNENTOR stal úspěšným podnikem, který vyváží bio produkty do 50 zemí celého světa a jen na jižní Moravě zaměstnává přes 180 lidí.

Další případové studie

Sdílejte tuto případovou studii